Numer 1 - czyli zacznij od wyboru koloru.

Aby zapewnić optycznie więcej miejsca w małym salonie, wybierz jasne barwy. Jeżeli jednak jesteś fanem intensywnych, nasyconych kolorów, możesz również je wykorzystać, jednak nie mogą one zdominować. Możesz pomalować jedną ze ścian na intensywny kolor, a resztę np. na biało. Świetnym rozwiązaniem będą również paski lub poziome linie, dzięki którym dodatkowo możesz poszerzyć, oczywiście optycznie Twój salon.

Numer 2 - czyli jakie wybrać meble do małego salonu?

Jednym z ciekawszych trendów w aranżacji wnętrz są niskie meble. Sprawdzą się w szczególności w małych pokojach dziennych, ponieważ dają większe poczucie przestrzeni i nie przytłaczają wnętrza tak, jak mogą to robić meble wysokie. Niska, ale wygodna kanapa w połączeniu z niewielkich rozmiarów stolikiem czy komodą nie tylko spowodują, że wnętrze będzie wydawało się większe, ale też będzie ono zgodne z obowiązującymi trendami. 

Numer 3 - czyli dodatki i dekoracje

Aby wnętrze salonu wydawało się większe, możesz wykorzystać triki stosowane przez projektantów. Jednym z najbardziej sprawdzonych sztuczek jest umieszczenie w salonie dużego lustra – będzie ono doskonale odbijać światło, a przy tym spowoduje, że przestrzeń wyda się o wiele większa, niż jest w rzeczywistości. Pamiętaj jednak, aby rama lustra nie była zbyt przytłaczająca. Zrezygnuj z ciężkiego drewna i wybierz raczej niewielką ramę w kolorze srebra lub starego złota.

Komentarze (1)

    • Klaudia
    • 2020-05-22 01:37:00
    Niestety miałam ten problem jakiś czas temu, dzięki waszym radom mój salon wygląda zupełnie inaczej, po przemalowaniu ścian i dodaniu dużego lustra, nasz salon jest nie do poznania!
Produkt dodany do ulubionych